Kantoni La Tour-du-Pin

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni La Tour-du-Pin
Canton de La Tour-du-Pin
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Rhône-Alpes
Departamenti Isère
Arrondissement La Tour-du-Pin
Kryeqëndra La Tour-du-Pin
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 144,36 km2
Popullsia 30.184 banorë 2010
Dendësia 209,09 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 3833

Kantoni La Tour-du-Pin (frëngjisht: Canton de La Tour-du-Pin) është një kantondepartamentin Isère, rajonin Rhône-AlpesFrancë. Kryeqëndra e kantonit është La Tour-du-Pin. Ka sipërfaqe 144.36km2 dhe popullsi 30184 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni La Tour-du-Pin aktualisht përbëhet nga 15 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2008-2014 - Pascal Payen

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]