Kantoni Maurepas

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Maurepas
Canton de Maurepas
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Île-de-France
Departamenti Yvelines
Arrondissement Rambouillet
Kryeqëndra Maurepas
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 28,14 km2
Popullsia 56.525 banorë 1999
Dendësia 2.008,71 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 7834
Kantoni Maurepas – harta_foto

Kantoni Maurepas (frëngjisht: Canton de Maurepas) është një kantondepartamentin Yvelines, rajonin Île-de-FranceFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Maurepas. Ka sipërfaqe 28.14km2 dhe popullsi 56525 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Maurepas aktualisht përbëhet nga 4 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]