Nushpali

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
(Përcjellë nga Nushpala)
Jump to navigation Jump to search
Nushpal
Nushpalë
Fshat
Vendndodhja
Nushpal is located in Kosova
Nushpal
Nushpal
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prizren
Komuna Rahovec
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 508 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 24′ 41″ Veri

20° 36′ 2″ Lindje

Nushpal është një vendbanim në komunën e Rahovecit, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Nushpalë.

Shih dhe këtë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]