Kantoni Arras-Nord

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Arras-Nord
Canton d'Arras-Nord
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Nord-Pas-de-Calais
Departamenti Pas-de-Calais
Arrondissement Arras
Kryeqëndra Arras
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Popullsia 19.522 banorë 1999
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 6203

Kantoni Arras-Nord (frëngjisht: Canton d'Arras-Nord) është një kantondepartamentin Pas-de-Calais, rajonin Nord-Pas-de-CalaisFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Arras. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi 19522 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Arras-Nord aktualisht përbëhet nga 4 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2011-2014 - Nicolas Desfachelle

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]