Kantoni Sains-en-Gohelle

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Sains-en-Gohelle
Canton de Sains-en-Gohelle
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Nord-Pas-de-Calais
Departamenti Pas-de-Calais
Arrondissement Lens
Kryeqëndra Sains-en-Gohelle
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 46,94 km2
Popullsia 20.036 banorë 1999
Dendësia 426,84 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 6277

Kantoni Sains-en-Gohelle (frëngjisht: Canton de Sains-en-Gohelle) është një kantondepartamentin Pas-de-Calais, rajonin Nord-Pas-de-CalaisFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Sains-en-Gohelle. Ka sipërfaqe 46.94km2 dhe popullsi 20036 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Sains-en-Gohelle aktualisht përbëhet nga 6 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2008-2014 - Alain Lefèbvre

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]