Kantoni Lens-Nord-Est

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Lens-Nord-Est
Canton de Lens-Nord-Est
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Nord-Pas-de-Calais
Departamenti Pas-de-Calais
Arrondissement Lens
Kryeqëndra Lens
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Popullsia 24.638 banorë 1999
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 6249

Kantoni Lens-Nord-Est (frëngjisht: Canton de Lens-Nord-Est) është një kantondepartamentin Pas-de-Calais, rajonin Nord-Pas-de-CalaisFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Lens. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi 24638 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Lens-Nord-Est aktualisht përbëhet nga 3 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2011-2014 - Marie-Paule Ledent

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]