Kantoni Montigny-en-Gohelle

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Montigny-en-Gohelle
Canton de Montigny-en-Gohelle
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Nord-Pas-de-Calais
Departamenti Pas-de-Calais
Arrondissement Lens
Kryeqëndra Montigny-en-Gohelle
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Popullsia 20.471 banorë 2007
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 6274

Kantoni Montigny-en-Gohelle (frëngjisht: Canton de Montigny-en-Gohelle) është një kantondepartamentin Pas-de-Calais, rajonin Nord-Pas-de-CalaisFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Montigny-en-Gohelle. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi 20471 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Montigny-en-Gohelle aktualisht përbëhet nga 2 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2011-2014 - Jean-Marie Picque (PS)

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]