Kantoni Campagne-lès-Hesdin

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Campagne-lès-Hesdin
Canton de Campagne-lès-Hesdin
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Nord-Pas-de-Calais
Departamenti Pas-de-Calais
Arrondissement Montreuil
Kryeqëndra Campagne-lès-Hesdin
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 191,55 km2
Popullsia 10.452 banorë 2006
Dendësia 54,57 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 6218

Kantoni Campagne-lès-Hesdin (frëngjisht: Canton de Campagne-lès-Hesdin) është një kantondepartamentin Pas-de-Calais, rajonin Nord-Pas-de-CalaisFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Campagne-lès-Hesdin. Ka sipërfaqe 191.55km2 dhe popullsi 10452 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Campagne-lès-Hesdin aktualisht përbëhet nga 23 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2004-2011 - Ghislain Tétard

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]