Kantoni Avesnes-le-Comte

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Avesnes-le-Comte
Canton d'Avesnes-le-Comte
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Nord-Pas-de-Calais
Departamenti Pas-de-Calais
Arrondissement Arras
Kryeqëndra Avesnes-le-Comte
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 177,45 km2
Popullsia 8.307 banorë 1999
Dendësia 46,81 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 6208

Kantoni Avesnes-le-Comte (frëngjisht: Canton d'Avesnes-le-Comte) është një kantondepartamentin Pas-de-Calais, rajonin Nord-Pas-de-CalaisFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Avesnes-le-Comte. Ka sipërfaqe 177.45km2 dhe popullsi 8307 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Avesnes-le-Comte aktualisht përbëhet nga 31 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]