Kantoni Bapaume

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Bapaume
Canton de Bapaume
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Nord-Pas-de-Calais
Departamenti Pas-de-Calais
Arrondissement Arras
Kryeqëndra Bapaume
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 113,68 km2
Popullsia 9.567 banorë 2006
Dendësia 84,16 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 6209

Kantoni Bapaume (frëngjisht: Canton de Bapaume) është një kantondepartamentin Pas-de-Calais, rajonin Nord-Pas-de-CalaisFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Bapaume. Ka sipërfaqe 113.68km2 dhe popullsi 9567 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Bapaume aktualisht përbëhet nga 22 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]