Jump to content

Kantoni Boulogne-sur-Mer-Nord-Est

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Kantoni Boulogne-sur-Mer-Nord-Est
kanton

Kantoni Boulogne-sur-Mer-Nord-Est (frëngjisht: Canton de Boulogne-sur-Mer-Nord-Est) është një kantondepartamentin Pas-de-Calais, rajonin Nord-Pas-de-CalaisFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Boulogne-sur-Mer. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi banorë.

Përbërja aktuale

[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Boulogne-sur-Mer-Nord-Est aktualisht përbëhet nga 5 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm

[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]
  • 2008-2014 - Claude Allan

Lidhje të jashtme

[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]