Kantoni Outreau

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Outreau
Canton d'Outreau
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Nord-Pas-de-Calais
Departamenti Pas-de-Calais
Arrondissement Boulogne-sur-Mer
Kryeqëndra Outreau
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 10,9 km2
Popullsia 18.156 banorë 1999
Dendësia 1.665,69 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 6261

Kantoni Outreau (frëngjisht: Canton d'Outreau) është një kantondepartamentin Pas-de-Calais, rajonin Nord-Pas-de-CalaisFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Outreau. Ka sipërfaqe 10.9km2 dhe popullsi 18156 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Outreau aktualisht përbëhet nga 2 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2012-2014 - Julien Ledoux

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]