Kantoni Hénin-Beaumont

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Hénin-Beaumont
Canton de Hénin-Beaumont
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Nord-Pas-de-Calais
Departamenti Pas-de-Calais
Arrondissement Lens
Kryeqëndra Hénin-Beaumont
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Popullsia 21.084 banorë 2007
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 6248

Kantoni Hénin-Beaumont (frëngjisht: Canton d'Hénin-Beaumont) është një kantondepartamentin Pas-de-Calais, rajonin Nord-Pas-de-CalaisFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Hénin-Beaumont. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi 21084 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Hénin-Beaumont aktualisht përbëhet nga 2 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2008-2014 - Jean Urbaniak

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]