Kantoni Saint-Omer-Sud

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kantoni Saint-Omer-Sud
Canton de Saint-Omer-Sud
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Nord-Pas-de-Calais
Departamenti Pas-de-Calais
Arrondissement Saint-Omer
Kryeqëndra Saint-Omer
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 6242

Kantoni Saint-Omer-Sud (frëngjisht: Canton de Saint-Omer-Sud) është një kantondepartamentin Pas-de-Calais, rajonin Nord-Pas-de-CalaisFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Saint-Omer. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi banorë.

Administrimi[redakto | redakto tekstin burimor]

Përbërja aktuale[redakto | redakto tekstin burimor]

Kantoni Saint-Omer-Sud aktualisht përbëhet nga 4 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[redakto | redakto tekstin burimor]

  • 2008-2014 - Jean-Marie Barbier

Demografia[redakto | redakto tekstin burimor]

Shiko edhe[redakto | redakto tekstin burimor]

Referenca[redakto | redakto tekstin burimor]

Lidhje të jashtme[redakto | redakto tekstin burimor]