Kantoni Norrent-Fontes

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Norrent-Fontes
Canton de Norrent-Fontes
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Nord-Pas-de-Calais
Departamenti Pas-de-Calais
Arrondissement Béthune
Kryeqëndra Norrent-Fontes
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 90,98 km2
Popullsia 19.387 banorë 1999
Dendësia 213,09 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 6238

Kantoni Norrent-Fontes (frëngjisht: Canton de Norrent-Fontes) është një kantondepartamentin Pas-de-Calais, rajonin Nord-Pas-de-CalaisFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Norrent-Fontes. Ka sipërfaqe 90.98km2 dhe popullsi 19387 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Norrent-Fontes aktualisht përbëhet nga 18 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2008-2014 - Jacques Napieraj

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]