Kantoni Croisilles

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Croisilles
Canton de Croisilles
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Nord-Pas-de-Calais
Departamenti Pas-de-Calais
Arrondissement Arras
Kryeqëndra Croisilles
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 186,12 km2
Popullsia 10.907 banorë 1999
Dendësia 58,6 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 6220

Kantoni Croisilles (frëngjisht: Canton de Croisilles) është një kantondepartamentin Pas-de-Calais, rajonin Nord-Pas-de-CalaisFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Croisilles. Ka sipërfaqe 186.12km2 dhe popullsi 10907 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Croisilles aktualisht përbëhet nga 27 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2008-2014 - Bruno Duvergé

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]