Kantoni Noyelles-sous-Lens

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Noyelles-sous-Lens
Canton de Noyelles-sous-Lens
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Nord-Pas-de-Calais
Departamenti Pas-de-Calais
Arrondissement Lens
Kryeqëndra Noyelles-sous-Lens
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 10,57 km2
Popullsia 21.659 banorë 2006
Dendësia 2.049,1 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 6275

Kantoni Noyelles-sous-Lens (frëngjisht: Canton de Noyelles-sous-Lens) është një kantondepartamentin Pas-de-Calais, rajonin Nord-Pas-de-CalaisFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Noyelles-sous-Lens. Ka sipërfaqe 10.57km2 dhe popullsi 21659 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Noyelles-sous-Lens aktualisht përbëhet nga 3 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2008-2014 - Bruno Troni

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]