Kantoni Bègles

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Bègles
Canton de Bègles
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Aquitaine
Departamenti Gironde
Arrondissement Bordeaux
Kryeqëndra Bègles
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 9,96 km2
Popullsia 24.417 banorë 2006
Dendësia 2.451,51 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 3352

Kantoni Bègles (frëngjisht: Canton de Bègles) është një kantondepartamentin Gironde, rajonin AquitaineFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Bègles. Ka sipërfaqe 9.96km2 dhe popullsi 24417 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Bègles aktualisht përbëhet nga 1 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]