Kantoni La Brède

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni La Brède
Canton de La Brède
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Aquitaine
Departamenti Gironde
Arrondissement Bordeaux
Kryeqëndra La Brède
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 330,14 km2
Popullsia 34.919 banorë 2006
Dendësia 105,77 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 3327

Kantoni La Brède (frëngjisht: Canton de La Brède) është një kantondepartamentin Gironde, rajonin AquitaineFrancë. Kryeqëndra e kantonit është La Brède. Ka sipërfaqe 330.14km2 dhe popullsi 34919 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni La Brède aktualisht përbëhet nga 13 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2011-2014 - Bernard Fath

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]