Kantoni Mérignac-1

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Mérignac-1
Canton de Mérignac-1
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Aquitaine
Departamenti Gironde
Arrondissement Bordeaux
Kryeqëndra Mérignac
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Popullsia 34.968 banorë 2006
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 3351

Kantoni Mérignac-1 (frëngjisht: Canton de Mérignac-1) është një kantondepartamentin Gironde, rajonin AquitaineFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Mérignac. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi 34968 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Mérignac-1 aktualisht përbëhet nga 1 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2012-2014 - Alain Charrier

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]