Kantoni Carbon-Blanc

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Carbon-Blanc
Canton de Carbon-Blanc
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Aquitaine
Departamenti Gironde
Arrondissement Bordeaux
Kryeqëndra Carbon-Blanc
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 91,67 km2
Popullsia 37.171 banorë 2006
Dendësia 405,49 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 3319

Kantoni Carbon-Blanc (frëngjisht: Canton de Carbon-Blanc) është një kantondepartamentin Gironde, rajonin AquitaineFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Carbon-Blanc. Ka sipërfaqe 91.67km2 dhe popullsi 37171 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Carbon-Blanc aktualisht përbëhet nga 6 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2011-2014 - Philippe Madrelle

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]