Kantoni Saint-Ciers-sur-Gironde

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Saint-Ciers-sur-Gironde
Canton de Saint-Ciers-sur-Gironde
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Aquitaine
Departamenti Gironde
Arrondissement Blaye
Kryeqëndra Saint-Ciers-sur-Gironde
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 219,02 km2
Popullsia 11.796 banorë 2007
Dendësia 53,86 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 3340

Kantoni Saint-Ciers-sur-Gironde (frëngjisht: Canton de Saint-Ciers-sur-Gironde) është një kantondepartamentin Gironde, rajonin AquitaineFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Saint-Ciers-sur-Gironde. Ka sipërfaqe 219.02km2 dhe popullsi 11796 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Saint-Ciers-sur-Gironde aktualisht përbëhet nga 11 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]