Kantoni Saint-Vivien-de-Médoc

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Saint-Vivien-de-Médoc
Canton de Saint-Vivien-de-Médoc
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Aquitaine
Departamenti Gironde
Arrondissement Lesparre-Médoc
Kryeqëndra Saint-Vivien-de-Médoc
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 211,28 km2
Popullsia 8.863 banorë 2006
Dendësia 41,95 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 3346

Kantoni Saint-Vivien-de-Médoc (frëngjisht: Canton de Saint-Vivien-de-Médoc) është një kantondepartamentin Gironde, rajonin AquitaineFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Saint-Vivien-de-Médoc. Ka sipërfaqe 211.28km2 dhe popullsi 8863 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Saint-Vivien-de-Médoc aktualisht përbëhet nga 7 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2008-2014 - Serge Laporte

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]