Kantoni La Teste-de-Buch

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni La Teste-de-Buch
Canton de La Teste-de-Buch
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Aquitaine
Departamenti Gironde
Arrondissement Arcachon
Kryeqëndra La Teste-de-Buch
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 321,27 km2
Popullsia 49.876 banorë 2009
Dendësia 155,25 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 3349

Kantoni La Teste-de-Buch (frëngjisht: Canton de La Teste-de-Buch) është një kantondepartamentin Gironde, rajonin AquitaineFrancë. Kryeqëndra e kantonit është La Teste-de-Buch. Ka sipërfaqe 321.27km2 dhe popullsi 49876 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni La Teste-de-Buch aktualisht përbëhet nga 3 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2008-2014 - Jacques Chauvet DVD

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]