Kantoni Pessac-2

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Pessac-2
Canton de Pessac-2
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Aquitaine
Departamenti Gironde
Arrondissement Bordeaux
Kryeqëndra Pessac
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Popullsia 27.536 banorë 2006
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 3362

Kantoni Pessac-2 (frëngjisht: Canton de Pessac-2) është një kantondepartamentin Gironde, rajonin AquitaineFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Pessac. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi 27536 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Pessac-2 aktualisht përbëhet nga 1 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]