Kantoni Villandraut

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Villandraut
Canton de Villandraut
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Aquitaine
Departamenti Gironde
Arrondissement Langon
Kryeqëndra Villandraut
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 306,02 km2
Popullsia 4.626 banorë 2008
Dendësia 15,12 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 3350

Kantoni Villandraut (frëngjisht: Canton de Villandraut) është një kantondepartamentin Gironde, rajonin AquitaineFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Villandraut. Ka sipërfaqe 306.02km2 dhe popullsi 4626 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Villandraut aktualisht përbëhet nga 8 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2011 - 2014 - Isabelle Dexpert

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]