Kantoni Bordeaux-6

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kantoni Bordeaux-6
Canton de Bordeaux-6
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Aquitaine
Departamenti Gironde
Arrondissement Bordeaux
Kryeqëndra Bordeaux
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Popullsia 29.390 banorë 2006
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 3313

Kantoni Bordeaux-6 (frëngjisht: Canton de Bordeaux-6) është një kantondepartamentin Gironde, rajonin AquitaineFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Bordeaux. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi 29390 banorë.

Administrimi[redakto | përpunoni burim]

Përbërja aktuale[redakto | përpunoni burim]

Kantoni Bordeaux-6 aktualisht përbëhet nga 1 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[redakto | përpunoni burim]

  • 2011-2014 - Jacques Respaud

Demografia[redakto | përpunoni burim]

Shiko edhe[redakto | përpunoni burim]

Referime[redakto | përpunoni burim]

Lidhje të jashtme[redakto | përpunoni burim]