Kantoni Villenave-d'Ornon

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Villenave-d'Ornon
Canton de Villenave-d'Ornon
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Aquitaine
Departamenti Gironde
Arrondissement Bordeaux
Kryeqëndra Villenave-d'Ornon
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 21,26 km2
Popullsia 29.958 banorë 2 006
Dendësia 1.409,13 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 3357

Kantoni Villenave-d'Ornon (frëngjisht: Canton de Villenave-d'Ornon) është një kantondepartamentin Gironde, rajonin AquitaineFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Villenave-d'Ornon. Ka sipërfaqe 21.26km2 dhe popullsi 29958 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Villenave-d'Ornon aktualisht përbëhet nga 1 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]