Kantoni Monségur

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Monségur
Canton de Monségur
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Aquitaine
Departamenti Gironde
Arrondissement Langon
Kryeqëndra Monségur
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 115,67 km2
Popullsia 4.702 banorë 2010
Dendësia 40,65 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 3332

Kantoni Monségur (frëngjisht: Canton de Monségur) është një kantondepartamentin Gironde, rajonin AquitaineFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Monségur. Ka sipërfaqe 115.67km2 dhe popullsi 4702 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Monségur aktualisht përbëhet nga 15 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2011-2014 - Bernard Dussaut

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]