Kantoni Pessac-1

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Pessac-1
Canton de Pessac-1
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Aquitaine
Departamenti Gironde
Arrondissement Bordeaux
Kryeqëndra Pessac
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Popullsia 29.651 banorë 2006
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 3335

Kantoni Pessac-1 (frëngjisht: Canton de Pessac-1) është një kantondepartamentin Gironde, rajonin AquitaineFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Pessac. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi 29651 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Pessac-1 aktualisht përbëhet nga 1 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2011-2014 - Edith Moncoucut

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]