Jump to content

Kantoni Guîtres

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Kantoni Guîtres
kanton
Popullsia
 • Gjithsej14.998

Kantoni Guîtres (frëngjisht: Canton de Guîtres) është një kantondepartamentin Gironde, rajonin AquitaineFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Guîtres. Ka sipërfaqe 192.59km2 dhe popullsi 14998 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Guîtres aktualisht përbëhet nga 13 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2011-2014 - Alain Marois

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]