Kantoni Bordeaux-1

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kantoni Bordeaux-1
Canton de Bordeaux-1
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Aquitaine
Departamenti Gironde
Arrondissement Bordeaux
Kryeqëndra Bordeaux
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Popullsia 27.289 banorë 2006
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 3308

Kantoni Bordeaux-1 (frëngjisht: Canton de Bordeaux-1) është një kantondepartamentin Gironde, rajonin AquitaineFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Bordeaux. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi 27289 banorë.

Administrimi[redakto | përpunoni burim]

Përbërja aktuale[redakto | përpunoni burim]

Kantoni Bordeaux-1 aktualisht përbëhet nga 1 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[redakto | përpunoni burim]

  • 2008-2014 - Philippe Dorthe

Demografia[redakto | përpunoni burim]

Shiko edhe[redakto | përpunoni burim]

Referime[redakto | përpunoni burim]

Lidhje të jashtme[redakto | përpunoni burim]