Kantoni Bourg

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Bourg
Canton de Bourg
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Aquitaine
Departamenti Gironde
Arrondissement Blaye
Kryeqëndra Bourg
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 95,39 km2
Popullsia 12.627 banorë 2006
Dendësia 132,37 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 3315

Kantoni Bourg (frëngjisht: Canton de Bourg) është një kantondepartamentin Gironde, rajonin AquitaineFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Bourg. Ka sipërfaqe 95.39km2 dhe popullsi 12627 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Bourg aktualisht përbëhet nga 15 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2011-2014 - Max Jean-Jean

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]