Kantoni Le Bouscat

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Le Bouscat
Canton du Bouscat
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Nouvelle-Aquitaine
Departamenti Gironde
Arrondissement Bordeaux
Kryeqëndra Le Bouscat
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 19,5 km2
Popullsia 36.366 banorë 2006
Dendësia 1.864,92 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 3354

Kantoni Le Bouscat (frëngjisht: Canton du Bouscat) është një kantondepartamentin Gironde, rajonin Nouvelle-AquitaineFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Le Bouscat. Ka sipërfaqe 19.5km2 dhe popullsi 36366 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Le Bouscat aktualisht përbëhet nga 2 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2008-2014 - Dominique Vincent

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]