Kantoni Belin-Béliet

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Belin-Béliet
Canton de Belin-Béliet
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Aquitaine
Departamenti Gironde
Arrondissement Arcachon
Kryeqëndra Belin-Béliet
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 546,13 km2
Popullsia 15.291 banorë 2006
Dendësia 28 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 3305

Kantoni Belin-Béliet (frëngjisht: Canton de Belin-Béliet) është një kantondepartamentin Gironde, rajonin AquitaineFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Belin-Béliet. Ka sipërfaqe 546.13km2 dhe popullsi 15291 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Belin-Béliet aktualisht përbëhet nga 5 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2011-2014 - Vincent-Nuchy

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]