Kantoni Saint-André-de-Cubzac

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Saint-André-de-Cubzac
Canton de Saint-André-de-Cubzac
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Aquitaine
Departamenti Gironde
Arrondissement Blaye
Kryeqëndra Saint-André-de-Cubzac
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 86,46 km2
Popullsia 19.242 banorë 2006
Dendësia 222,55 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 3339

Kantoni Saint-André-de-Cubzac (frëngjisht: Canton de Saint-André-de-Cubzac) është një kantondepartamentin Gironde, rajonin AquitaineFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Saint-André-de-Cubzac. Ka sipërfaqe 86.46km2 dhe popullsi 19242 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Saint-André-de-Cubzac aktualisht përbëhet nga 10 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]