Kantoni Grignols

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Grignols
Canton de Grignols
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Nouvelle-Aquitaine
Departamenti Gironde
Arrondissement Langon
Kryeqëndra Grignols
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 129,5 km2
Popullsia 2.875 banorë 2006
Dendësia 22,2 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 3325

Kantoni Grignols (frëngjisht: Canton de Grignols) është një kantondepartamentin Gironde, rajonin Nouvelle-AquitaineFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Grignols. Ka sipërfaqe 129.5km2 dhe popullsi 2875 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Grignols aktualisht përbëhet nga 10 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2008-2014 - Jean-Pierre Baillé

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]


Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]