Kantoni Castillon-la-Bataille

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Castillon-la-Bataille
Canton de Castillon-la-Bataille
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Aquitaine
Departamenti Gironde
Arrondissement Libourne
Kryeqëndra Castillon-la-Bataille
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 100,96 km2
Popullsia 10.382 banorë 2006
Dendësia 102,83 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 3321

Kantoni Castillon-la-Bataille (frëngjisht: Canton de Castillon-la-Bataille) është një kantondepartamentin Gironde, rajonin AquitaineFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Castillon-la-Bataille. Ka sipërfaqe 100.96km2 dhe popullsi 10382 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Castillon-la-Bataille aktualisht përbëhet nga 14 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2008-2014 - Guy Marty

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]