Kantoni Châteaubourg

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Châteaubourg
Canton de Châteaubourg
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Région Bretagne
Departamenti Ille-et-Vilaine
Arrondissement Fougères-Vitré
Kryeqëndra Châteaubourg
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 107 km2
Popullsia 12.937 banorë 2006[1]
Dendësia 120,91 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 3506
Kantoni Châteaubourg – harta_foto

Kantoni Châteaubourg (frëngjisht: Canton de Châteaubourg) është një kantondepartamentin Ille-et-Vilaine, rajonin Région BretagneFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Châteaubourg. Ka sipërfaqe 107km2 dhe popullsi 12937 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Châteaubourg aktualisht përbëhet nga 6 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ L'Ille-et-Vilaine sur le site de l'INSEE

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]