Kantoni Maure-de-Bretagne

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Maure-de-Bretagne
Canton de Maure-de-Bretagne
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Région Bretagne
Departamenti Ille-et-Vilaine
Arrondissement Redon
Kryeqëndra Maure-de-Bretagne
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 176 km2
Popullsia 7.625 banorë 2006[1]
Dendësia 43,32 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 3521
Kantoni Maure-de-Bretagne – harta_foto

Kantoni Maure-de-Bretagne (frëngjisht: Canton de Maure-de-Bretagne) është një kantondepartamentin Ille-et-Vilaine, rajonin Région BretagneFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Maure-de-Bretagne. Ka sipërfaqe 176km2 dhe popullsi 7625 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Maure-de-Bretagne aktualisht përbëhet nga 9 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ L'Ille-et-Vilaine sur le site de l'INSEE

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]