Kantoni Betton

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Betton
Canton de Betton
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Région Bretagne
Departamenti Ille-et-Vilaine
Arrondissement Rennes
Kryeqëndra Betton
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 57 km2
Popullsia 25.206 banorë 2008 [1]
Dendësia 442,21 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 3552

Kantoni Betton (frëngjisht: Canton de Betton) është një kantondepartamentin Ille-et-Vilaine, rajonin Région BretagneFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Betton. Ka sipërfaqe 57km2 dhe popullsi 25206 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Betton aktualisht përbëhet nga 4 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ INSEE, Populations légales 2008 des cantons du département

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]