Jump to content

Kantoni Rennes-Centre-Sud

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Kantoni Rennes-Centre-Sud
kanton
Popullsia
 • Gjithsej15.685

Kantoni Rennes-Centre-Sud (frëngjisht: Canton de Rennes-Centre-Sud) është një kantondepartamentin Ille-et-Vilaine, rajonin Région BretagneFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Rennes. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi 15685 banorë.

Përbërja aktuale

[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Rennes-Centre-Sud aktualisht përbëhet nga 1 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm

[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]
  1. ^ L'Ille-et-Vilaine sur le site de l'INSEE

Lidhje të jashtme

[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]