Kantoni Mordelles

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Mordelles
Canton de Mordelles
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Région Bretagne
Departamenti Ille-et-Vilaine
Arrondissement Rennes
Kryeqëndra Mordelles
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 97 km2
Popullsia 26.743 banorë 2006[1]
Dendësia 275,7 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 3524
Kantoni Mordelles – harta_foto

Kantoni Mordelles (frëngjisht: Canton de Mordelles) është një kantondepartamentin Ille-et-Vilaine, rajonin Région BretagneFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Mordelles. Ka sipërfaqe 97km2 dhe popullsi 26743 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Mordelles aktualisht përbëhet nga 6 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ L'Ille-et-Vilaine sur le site de l'INSEE

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]