Kantoni Le Sel-de-Bretagne

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Kantoni Le Sel-de-Bretagne
kanton
Popullsia
 • Gjithsej6.094

Kantoni Le Sel-de-Bretagne (frëngjisht: Canton du Sel-de-Bretagne) është një kantondepartamentin Ille-et-Vilaine, rajonin BretagneFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Le Sel-de-Bretagne. Ka sipërfaqe 108km2 dhe popullsi 6094 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Le Sel-de-Bretagne aktualisht përbëhet nga 8 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2011-2014 - Gilbert Ménard

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ L'Ille-et-Vilaine sur le site de l'INSEE

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]