Kantoni Grand-Fougeray

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Grand-Fougeray
Canton de Grand-Fougeray
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Région Bretagne
Departamenti Ille-et-Vilaine
Arrondissement Redon
Kryeqëndra Grand-Fougeray
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 128 km2
Popullsia 5.031 banorë 2006[1]
Dendësia 39,3 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 3514
Kantoni Grand-Fougeray – harta_foto

Kantoni Grand-Fougeray (frëngjisht: Canton de Grand-Fougeray) është një kantondepartamentin Ille-et-Vilaine, rajonin Région BretagneFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Grand-Fougeray. Ka sipërfaqe 128km2 dhe popullsi 5031 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Grand-Fougeray aktualisht përbëhet nga 4 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ L'Ille-et-Vilaine sur le site de l'INSEE

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]