Kantoni Montauban-de-Bretagne

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Montauban-de-Bretagne
Canton de Montauban-de-Bretagne
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Région Bretagne
Departamenti Ille-et-Vilaine
Arrondissement Rennes
Kryeqëndra Montauban-de-Bretagne
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 132 km2
Popullsia 9.938 banorë 2006[1]
Dendësia 75,29 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 3522
Kantoni Montauban-de-Bretagne – harta_foto

Kantoni Montauban-de-Bretagne (frëngjisht: Canton de Montauban-de-Bretagne) është një kantondepartamentin Ille-et-Vilaine, rajonin Région BretagneFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Montauban-de-Bretagne. Ka sipërfaqe 132km2 dhe popullsi 9938 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Montauban-de-Bretagne aktualisht përbëhet nga 8 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ L'Ille-et-Vilaine sur le site de l'INSEE

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]