Kantoni Pleine-Fougères

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Pleine-Fougères
Canton de Pleine-Fougères
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Région Bretagne
Departamenti Ille-et-Vilaine
Arrondissement Saint-Malo
Kryeqëndra Pleine-Fougères
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 184 km2
Popullsia 7.902 banorë 2006[1]
Dendësia 42,95 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 3526
Kantoni Pleine-Fougères – harta_foto

Kantoni Pleine-Fougères (frëngjisht: Canton de Pleine-Fougères) është një kantondepartamentin Ille-et-Vilaine, rajonin Région BretagneFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Pleine-Fougères. Ka sipërfaqe 184km2 dhe popullsi 7902 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Pleine-Fougères aktualisht përbëhet nga 11 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2011-2014 - Christian Couet

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ L'Ille-et-Vilaine sur le site de l'INSEE

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]