Kantoni Liffré

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Liffré
Canton de Liffré
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Bretagne
Departamenti Ille-et-Vilaine
Arrondissement Rennes
Kryeqëndra Liffré
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 202 km2
Popullsia 24.319 banorë 2006 [1]
Dendësia 120,39 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 3519

Kantoni Liffré (frëngjisht: Canton de Liffré) është një kantondepartamentin Ille-et-Vilaine, rajonin BretagneFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Liffré. Ka sipërfaqe 202km2 dhe popullsi 24319 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Liffré aktualisht përbëhet nga 8 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ L'Ille-et-Vilaine sur le site de l'INSEE

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]