Kantoni Rennes-le-Blosne

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko
Kantoni Rennes-le-Blosne
Canton de Rennes-le-Blosne
—  kanton  
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Région Bretagne
Departamenti Ille-et-Vilaine
Arrondissement Rennes
Kryeqëndra Rennes
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Popullsia 19.994 banorë 2006[1]
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 3550

Kantoni Rennes-le-Blosne (frëngjisht: Canton de Rennes-le-Blosne) është një kantondepartamentin Ille-et-Vilaine, rajonin Région BretagneFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Rennes. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi 19994 banorë.

Administrimi[redakto | redakto tekstin burimor]

Përbërja aktuale[redakto | redakto tekstin burimor]

Kantoni Rennes-le-Blosne aktualisht përbëhet nga 1 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[redakto | redakto tekstin burimor]

  • 2011-2014 - Frédéric Bourcier

Demografia[redakto | redakto tekstin burimor]

Shiko edhe[redakto | redakto tekstin burimor]

Referenca[redakto | redakto tekstin burimor]

  1. ^ L'Ille-et-Vilaine sur le site de l'INSEE

Lidhje të jashtme[redakto | redakto tekstin burimor]