Kantoni Montfort-sur-Meu

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Montfort-sur-Meu
Canton de Montfort-sur-Meu
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Région Bretagne
Departamenti Ille-et-Vilaine
Arrondissement Rennes
Kryeqëndra Montfort-sur-Meu
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 213 km2
Popullsia 26.047 banorë 2006[1]
Dendësia 122,29 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 3523
Kantoni Montfort-sur-Meu – harta_foto

Kantoni Montfort-sur-Meu (frëngjisht: Canton de Montfort-sur-Meu) është një kantondepartamentin Ille-et-Vilaine, rajonin Région BretagneFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Montfort-sur-Meu. Ka sipërfaqe 213km2 dhe popullsi 26047 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Montfort-sur-Meu aktualisht përbëhet nga 11 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ L'Ille-et-Vilaine sur le site de l'INSEE

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]